Spotřebitelské organizace si stěžují na Nintendo Switch

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 9.2.2021   

Evropská spotřebitelská organizace BEUC podala Evropské komisi stížnost na funkčnost hrací konzole Nintendo Switch. Problémem je předčasné zastarávání a zavádějící opomenutí klíčových informací v komunikaci se spotřebiteli. BEUC tyto skutečnosti považuje za nekalé obchodní praktiky zakázané legislativou EU.

Stížnosti byly zaslány rovněž národním kontrolním orgánům v Belgii, Francii, Itálii, Nizozemsku, Norsku, Portugalsku, Řecku, Slovensku a Slovinsku. 25 000 spotřebitelů vyjádřilo nespokojenost s herním ovladačem Joy-Con. Herní postavy se často hýbou, aniž by se hráč dotkl ovladače.

Podle uživatelů se ovládání porouchalo v 88 % případů již během prvních dvou let. Průzkum zahájila i britská organizace Which?. Od uvedení na trh se po celém světě prodalo více než 68 milionů konzolí Nintendo Switch. Prodeje stoupaly také během pandemie.

BEUC a její členové požadují celoevropské vyšetřování a okamžité řešení ze strany výrobce. Dokud nebudou napraveny chyby v prodávaných přístrojích, mělo by být vadné ovládání opravováno zdarma a spotřebitelé musí být o problémech informováni.

Na nátlak spotřebitelů a jejich organizací ve Francii a Belgii společnost Nintendo prodloužila záruku z jednoho na dva roky a souhlasila s nutností informovat zákazníky o existujících potížích.

Žádný výrobce ani prodejce by neměl uvádět na trh produkty, které se rychle porouchají. Aby se spotřebitel mohl správně rozhodovat, musí mít korektní informace o životnosti zařízení už před nákupem.

Přihlásit