Test spiruliny 2021

Publikováno v časopise 2/2021

Starost o vlastní tělo přivádí mnoho lidí k alternativám, kterými chtějí posílit své zdraví. Jednou takovou, kterou provází pověst superpotraviny nabité živinami, je spirulina. Sušené sinice v podobě zeleného prášku nebo tabletek můžeme dnes koupit celkem běžně. Dokáže však spirulina vytrhnout trn z paty špatnému jídelníčku? Do laboratoře jsme poslali 18 vzorků, abychom zjistili, jak si stojí například s obsahem železa a zda neobsahují toxiny.

Pokud jste o spirulině dosud neslyšeli, je na čase to napravit. Na suchou podobu této sinice můžete narazit na našem trhu relativně běžně, je však potřeba vědět, kam se obrátit. Prodává se jako sypký prášek, který lze zakomponovat do přípravy jídel, nebo jako práškem naplněné tobolky či lisované tablety.

Jejím životním prostředím je voda s vysokým pH, kterou barví do zelenomodra. Přirozeně roste v jezerech v Africe, Asii a Jižní Americe, pro účely výroby doplňků stravy se však pěstuje v nádržích – nejčastěji v Asii. Využívá k doplnění jídelníčku pro své výživové bohatství. 18 výrobků jsme odeslali do laboratoře, abychom zjistili, jaké množství vybraných živin obsahuje.


Testované výrobky - spiruliny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Spirulina (18 výrobků)
poslední aktualizace: 28.1.2021


Přihlásit