Test LCD a plazmových televizorů 2009

Publikováno v časopise 11/2009

Ploché televizory jsou čím dál oblíbenější. Navíc díky hospodářskému poklesu i ceny klesají rychleji, než se předpokládalo. Proto se také očekává, že bude letos plochá televize častým vánočním dárkem. A jaký televizor vybrat, abyste byli spokojení? TEST vám poradí.

Co zjistil náš test o LCD a plazmových televizorech?


Kvalita obrazu: Které výrobky mají nejlepší kvalitu obrazu? Zaměřte se při výběru na vstup, ale kvalita zvuku také záleží na způsobu, jakým je signál do televizoru přiveden. Jsou různě kvalitní možnosti. Nechte si poradit a pořiďte si televizor s citlivým DVB-T tunerem. My víme, které televizory ho mají.  

Kvalita zvuku: Možná vás potěší fakt, že kvalita zvuku u většiny výrobků roste. Jsou však modely, které se tím chlubit nemohou. Těm je lepší se vyhnout. Týká se to především příliš plochých televizí. Design je u nich pěkný, ovšem špatná kvalita zvuku je přeci jen velká daň.

Spotřeba elektrické energie: Snižujte spotřebu elektrické energie správným výběrem televizoru. Výrobci dnes dokáží dosáhnout výrazných úspor. Některé televize jsou však stále velkými žrouty energie. Víme, které to jsou.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na LCD a plazmové televize. Jak je to s nimi? Předplaťte si náš test a budete vědět více pro správný výběr pptimálního přístroje.


Testované výrobky - televizory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televizory starší (270 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2010


Přihlásit