Jdete-li pro aljašskou tresku, ověřte si na obalu název ryby. Aljašské tresky se mohou prodávat také jako treska pestrá, jistotu dává latinské jméno Theragra chalcogramma. Aljašský přídomek souvisí s místem, kde tresky žijí. Jde o totiž o rybu Beringova moře, které se rozkládá mezi Aljaškou a Ruskem. Na každém obalu mražených ryb najdete oblast, kde byly uloveny. V případě tresek jde o FAO 61 a FAO 67 označující Severozápadní, resp. Severovýchodní Pacifik a Beringovo moře spadá do obou těchto oblastí.
V obchodech se můžete setkat s treskami buď v podobě filet, nebo blokového porcovaného filé. Bloky rybího masa se vyrábějí lisováním filet do kostek a slouží jako kompaktní forma rybího masa používaná v potravinářském průmyslu i v domácnostech. Ať už se jedná o jakoukoliv z těchto dvou forem, obsahují obvykle pouze rybí maso.
Na každém balení mražené ryby najdete datum minimální trvanlivosti a datum zamrazení, které se vyplácí respektovat. Ryby by měla být co nejčerstvější, doba od zamrazení by tedy neměla být příliš dlouhá. Maso totiž může dlouhodobým skladováním v mrazničce „vymrznout“, tedy vyschnout.