Test tiskáren 2021

Publikováno v časopise 1/2021

Jednou za čas potřebuje tisknout každý z nás. Ať už se jedná o domácí úkol, seminární práci, důležitý formulář, nebo třeba fotografii, kaž­dou práci nejlépe zvládne trochu jiný stroj. Proto jsme také letos do našeho každoročního testu zahrnuli různé typy nových tiskáren a zjistili jsme, pro co se která nejlépe hodí.

„Buďte eko, netiskněte.“ Tuto větu stále častěji vídáme v podpisech e-mailů, na elektronicky zaslaných fakturách i jiných dokumentech. Trh s tiskárnami v poslední době čelí mnoha výzvám. Celosvětová likvidace lesních porostů vede k úvahám o spotřebě papíru. Také epidemie koronaviru naučila značnou část lidí komunikovat spíše na monitoru než na papíře. Sami výrobci jsou navíc ve slepé uličce po stránce vývoje. Lidé tisknou poslední dekádu téměř stejně a pro výrobce je stále větší problém přicházet na trh s něčím novým. Znamená to tedy, že upadá zájem spotřebitelů o tiskárny?

Alespoň ze čtenosti našich každoročních testů tiskáren lze usuzovat, že nikoliv. I když nových produktů na trhu není zrovna mnoho, našli jsme novinky ve všech nejvyhledávanějších kategoriích a otestovali je v laboratoři. Mezi nejnovějšími testovanými produkty tak najdete tiskárny multifunkční i jednoúčelové. Zkouškám jsme podrobili stroje inkoustové i laserové, s tiskem černobílým i barevným. Jako každý rok i letos nás zajímalo zejména to, jak kvalitně stroje tisknou. V případě multifunkčních zařízení nás zajímala i kvalita skenování a kopírování. Posvítili jsme si také na náklady na provoz tiskáren i na možnosti jejich konektivity. Tiskárny již několik let testujeme podle stejného testovacího programu, výsledky aktuálně testovaných produktů tedy lze srovnávat s výsledky z předešlých testů.


multifunkční tiskárny inkoustové barevné (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové barevné (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové černobílé (porovnat)

jednoúčelové tiskárny laserové barevné (porovnat)

jednoúčelové tiskárny laserové černobílé (porovnat)

jednoúčelová tiskárna inkoustová černobílá (porovnat)


Přihlásit