Test robotických vysavačů 2020 II

Publikováno v časopise 12/2020

Stále více Čechů svěřuje úklid domácnosti umělé inteligenci. Je ale tato sílící důvěra namístě? Testy robotických vysavačů se pomalu stávají jednou ze stálic dTestu. Laboratoř tentokrát prověřila 21 výrobků. Vysával se prach, chlupy i jiné nečistoty z různých povrchů. Zkoušelo se také, zda nehrozí, že by vám robot udělal v domácnosti paseku. Stejně jako před rokem platí, že cena vůbec nemusí souviset s kvalitou.

V aktuálním testu vám přinášíme výsledky 21 robotických vysavačů. Cena nejlevnějšího se pohybuje kolem 4500 Kč, nejdražší stojí téměř 24 tisíc. Testovací program nedoznal žádných změn, nově otestované roboty tak lze plně srovnávat se staršími modely v naší webové databázi.

Robotické vysavače by měly lidem ušetřit práci při uklízení domácnosti. Sliby výrobců jsou ale jedna věc, realita často bývá jiná. Proto jsme připravili sérii náročných zkoušek, jejichž výsledky odrážejí, jak by si konkrétní roboti vedli ve vaší domácnosti. Zkoušky odstraňování nečistot se inspirují technickou normou ČSN EN 62929, přičemž některé sekce jsou inovovány tak, aby byly pro vysavače větší výzvou.

Rozdíly v celkové kvalitě vysávání byly značné. Nejlepší vysavače získaly dobrou známku, několik modelů vysávalo uspokojivě. Šestice spotřebičů pak obdržela dostatečnou a bohužel jsme museli sáhnout i po dvou nedostatečných hodnoceních.


Testované výrobky - robotické vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Robotické vysavače (76 výrobků)
poslední aktualizace: 3.12.2020


Přihlásit