Test spotřebitelských úvěrů 2009

Obsah dubnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 4/2024 Obsah dubnového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2009

Spotřebitelské úvěry jsou stále oblíbenější. Dnes už nemusíte mít peníze, abyste si mohli splnit svůj sen a koupit si to, po čem toužíte. Jaké máme spotřebitelské úvěry a na co si dát pozor, když si je bereme? I na to se zaměřil tento test.

Co zjistil náš test o spotřebitelských úvěrech?


Na co si dát pozor u spotřebitelských úvěrů: Lidi upřednostňují život na dluh a jsou schopní si půjčovat i na takové věci, které nutně nepotřebují, např. na vánoční dárky. Je třeba si však půjčovat s rozmyslem a nenechat se zlákat každou možností. Přemýšlejte předtím, než si vezmete úvěr. Raději si půjčujte peníze pouze na věci, které potřebujete, než na ty, které „jen“ chcete.

Hospodaření s dluhy: Zadlužujete se? Myslete přitom na finanční stabilitu vaší domácnosti. Ta by měla disponovat minimálně dvacetiprocentní rezervou v příjmech. Zmapujte si současný ekonomický vývoj a přemýšlejte více, jak to bude v budoucnosti. Nevyplatí se žít pouze přítomností.  

Nedělejte ukvapené závěry: Nikdy se nerozhodujte ukvapeně a nepodceňujte srovnávání různých nabídek. Mnohdy se liší diametrálně. My jsme se na jejich zkoumání zaměřili a poskytneme vám podrobné informace. Víme, co všechno u konkrétních úvěrů budete muset zaplatit, a známe jejich výhody i nevýhody. Nechcete-li se dostat do velkých finančních potíží, nepřeceňujte svou schopnost splácet.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na spotřebitelské úvěry a víme, jaké jsou nejvýhodnější a jaké skrývají mnohé nevýhody. Předplaťte si náš test a budete to vědět také.Přihlásit