Test tabletů 2020

Publikováno v časopise 12/2020

Domácnosti pomalu ale jistě dobývá chytrá elektronika. „Smart“ jsou dnes světla, televizory, pračky, chladničky i bezpečnostní systémy. Domácí zábavu zase pomalu ovládají internetové streamovací služby. Existuje proto poptávka po univerzálním zařízení, kterým lze vše výše zmíněné ovládat. Nejen k tomu se ideálně hodí tablety. Které se vyplatí? Otestovali jsme letošní modely.

Jako každý rok i letos na podzim vám přinášíme přehled všech tabletů otestovaných za uplynulý rok. Pokud jejich samotný výčet něco naznačuje, je to ústup od menších zařízení. Vlastně se ani není čemu divit. Nejmenší aktuálně testovaný tablet – Lenovo Tab M7 – má stejnou úhlopříčku displeje jako největší přístroje v našem listopadovém testu mobilních telefonů.

Právě růst rozměrů smartphonů je pravděpodobně hlavní příčinou, proč se i v našem testu objevují zejména větší tablety. Také letos jsme do výběru zahrnuli tablety nejen všech velikostí, ale i cenových kategorií. Přístroje jsme podrobili laboratornímu testování displeje. Zjišťovali jsme, jak snadno se tablety používají a jaké užití jim svědčí nejvíce. Posvítili jsme si také na výkon jednotlivých komponent, výdrž baterie či rychlost nabíjení.


tablety velké (10–13 palců) (porovnat)

tablety malé (6–8 palců) (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tablety 20218–2020 (286 výrobků)
poslední aktualizace: 3.3.2021


Přihlásit