Test varných desek 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2009

Sklokeramické desky jsou čím dál oblíbenější. Dnes už dokonce ani nemusí mít knoflíky a nemusí hřát, abyste na nich mohli něco uvařit. Naši předkové by se asi velmi podivili nad moderní technologií vaření. My si však na tento "vynález" pomalu zvykáme.

Co zjistil náš test o varných deskách?


Sklokeramika: Je třeba rozlišovat sklokeramické desky s topnou spirálou a desky s indukčním ohřevem. Tyto desky jsou známe už delší dobu, ovšem masově se začaly používat až v posledních letech.

Vaření na studeném: Pokud na indukční desku nedáte hrnec, nepoznáte, že se zahřívá. Varná deska pracuje na principu elektromagnetické indukce, a proto je tento způsob maximálně efektivní. Šetří energii. Indukční desky vydávají zvuky, které jsou podobné bzučení a vibracím.

Nádoby na sklokeramickou desku: Na indukční desku potřebujete hrnce s ferromagnetickým dnem, tj. musí být železné nebo ocelové. Použít můžete také litinové nádobí. Testovali jsme pro vás i kombinované desky, u kterých se nemusíte vzdávat svého klasického nádobí. Víme, na kolik je tato varná deska, ale i ty ostatní, efektivní.

Indukce vítězí: Srovnali jsme pro vás různé varné desky. Soustředili jsme se především na rychlost a na úspornost. Nedejte na první dojem. Ohřev pomocí živého ohně nemusí být nejrychlejší. Indukční desky jsou také často vybavené funkcí rychlého ohřevu. Které ji mají? To o mnoho dalšího se dozvíte prostřednictvím našeho testu.

Testujeme výkony: A aby náš test byl kompletní, otestovali jsme pro vás přípravu čočky, polevy a palačinky, a to na různých deskách. Jaké byly výsledky?

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme zkoumali varné desky. Která vám bude nejvíce vyhovovat? My to víme. Předplaťte si náš test a budete to vědět také.


Testované výrobky - varné desky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Varné desky (14 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2009


Přihlásit