Test mobilních telefonů 2020 II

Publikováno v časopise 11/2020

Je již tradicí, že si výrobci mobilních telefonů nechávají své nejvýraznější pecky na druhou polovinu roku, aby spotřebiteli „pomohli“ s výběrem vánočních dárků. Laboratoř, která pro nás testuje telefony, běží celoročně na plné obrátky. Máme tak pro vás výsledky testů některých z nejzajímavějších letošních modelů.

Nedá se říct, že by byl trh s mobilními telefony byl aktuálně nezajímavý. Společnost Huawei se učí žít bez služeb Google (viz dTest 8/2020). Samsung a Motorola přinesly na trh již druhou generaci svých ohebných telefonů. Sony zase neopouští displeje s poměrem stran 21 : 9. Apple představil nový dostupnější model iPhone SE s kompaktním designem. Tedy… kompaktnějším než konkurence. Skončila tedy již doba nudných, téměř stejných „placek“? Nejspíš ne. V záplavě výrobků, které celý rok proudí kvůli testování do naší laboratoře, jsou telefony nevšedních tvarů a konfigurací stále v menšině.

V době uzávěrky ještě nebyla představena letošní vlajková loď výrobce Apple. Ne, že by byla potřeba. Pohled na nejnovější výsledky testů totiž ukazuje, že loňský iPhone 11 Pro Max je stále důstojným soupeřem i pro nejtěžší kalibry konkurence. Rozhodně to ale neznamená, že by letošní úroda telefonů byla zkažená. Naopak. Laboratoří prošly desítky modelů různých cenových kategorií. A v každé z nich se našel model, který stojí za pozornost. Který telefon je tedy z aktuálně testovaných nejlepší?


telefony do 5000 Kč (porovnat)

telefony od 5000 do 10 000 Kč (porovnat)

telefony nad 10 000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2018–2020 (318 výrobků)
poslední aktualizace: 29.10.2020


Přihlásit