Test dětských autosedaček 2020 II

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2020

Bezpečí v automobilovém průmyslu hraje prim. Vývoj je pozorovatelný nejen po stránce stále odolnějších konstrukcí automobilů a čím dál chytřejších systémů aktivní bezpečnosti. Důraz na bezpečnou přepravu po silnicích je znát i v oblasti dětských zádržných systému neboli autosedaček. Každý rok vám přinášíme dvojici testů nejnovějších modelů. Vůbec poprvé se do výběru dostaly výhradně modely homologované podle normy R129.

Naše testy dětských zádržných systémů je možné charakterizovat několika slovy – pravidelné, nestranné, přísné. Každý rok vám přinášíme dvě várky výsledků zkoušek dětských zádržných systémů. Nebráníme se ničemu a nediskriminujeme žádné kategorie sedaček. Na testy jsou tak zasílány modely různých známých značek určené pro miminka, batolata i větší děti.

V současnosti stále platí poněkud schizofrenní situace, kdy lze prodávat sedačky homologované podle dvou různých norem – starší R44 a novější R129. Ještě před pár lety byly modely spadající pod normu R44 častější – šlo o klasické výrobky dělené podle hmotnostních skupin. Postupem času ale začalo sedaček s normou R129, kam spadají také autosedačky i-Size, výrazně přibývat. Dnes už můžete koupit i-Size sedačku pro novorozeně i dvanáctileté dítě.

Tento vývoj reflektujeme i ve výběru sedaček do testu. Vůbec poprvé tak před sebou máte test, ve kterém srovnáváme bezpečnost výhradně sedaček homologovaných podle normy R129.


přibližně do jednoho roku (porovnat)

přibližně do čtyř let (porovnat)

od jednoho roku do čtyř let (porovnat)

přibližně od 18 měsíců do 12 let (porovnat)

od čtyř do 12 let (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2020 (36 výrobků)
poslední aktualizace: 20.10.2020


Přihlásit