Test televizorů 2020

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2020

Sledovat filmy dnes můžete všude možně, poslouží i mobilní telefon nebo tablet. Ale co naplat, televize je televize. Za poslední rok jich laboratoří prošlo několik set. V tomto vydání jsme se blíže zaměřili na nejzajímavější modely o úhlopříčce 48 až 55 palců. Za nejluxusnější podívanou si připlatíte, velice slušné pokoukání ale nabízejí i modely s cenou kolem 10 tisíc korun.

Stovky otestovaných TV

Na www.dtest.cz/televize najdete výsledky stovek dalších nově i dříve testovaných televizorů různých velikostí, detailnější hodnocení zkoušek, přehled vybavení a v testu použité optimální nastavení. Výsledky jsou dostupné předplatitelům.

Testy televizorů se řadí mezi tzv. kontinuální. To v praxi znamená, že laboratoř, se kterou na zkouškách spolupracujeme, jede téměř nonstop a pravidelně nás zásobuje výsledky dalších a dalších modelů, které výrobci vyslali na trh. Vzhledem k tomu, že každoročně jsou v našich obchodech stovky nových modelů, by to ani jinak nešlo.

Každoročně také musíme řešit dilema, které modely zařadíme do časopisu. Tento rok padla volba na větší modely s úhlopříčkou od 48 do 55 palců. Jejich obliba neustále narůstá a loni za ně Češi utratili nejvíce. Všechny výrobky v tabulce mají 4k rozlišení a cenově se pohybují od necelých 10 do 55 tisíc korun.

Alfou a omegou testu televizorů jsou pochopitelně obrazové zkoušky. Skládají se ze dvou skupin dílčích testů. Část subjektivně vyhodnocují laboratorní pracovníci, část padá na bedra speciálních přístrojů.


TV o úhlopříčkách 122–140 cm (48–55 palců) (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televizory 2020–2022 (343 výrobků)
poslední aktualizace: 31.3.2021


Přihlásit