Test cyklistických helem pro děti 2020

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2020

Před dvěma lety jsme nechali otestovat cyklistické helmy pro dospělé, tentokrát přinášíme výsledky bezpečnostních testů dětských helem. Všechny výrobky prošly náročnou sérií nárazových zkoušek, které dalece překračují nároky platných norem. Ukázalo se, že vyšší cena nemusí být zárukou lepší ochrany hlavy a naopak.

I nejtvrdohlavější dítko musí při jízdě na kole nosit helmu, a to za všech okolností. Je zcela jedno, zda jede po silnici, cyklostezce nebo nezpevněné lesní cestě. Povinnost nosit helmu má zkrátka každé dítě a mladistvý do 18 let. Česká republika se tak řadí v rámci Evropské unie k přísnějším státům. A vzhledem ke statistikám nehodovosti a následků dopravních nehod je to jedině dobře.

Do laboratoře jsme zaslali17modelů dětských cyklistických přileb známých značek a vyzkoušeli, jak ochrání mozek dítěte při přímých i rotačních nárazech. Nárazové zkoušky byly provedeny podle inovativního testovacího programu, jehož nároky dalece převyšují požadavky platných norem. Zaměřovali jsme se na to, jak helma ochrání mozek malého cyklisty před vratnými poraněním, zejména otřesem mozku.


Testované výrobky - cyklistické helmy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Cyklistické helmy pro děti (18 výrobků)
poslední aktualizace: 3.9.2020


Přihlásit