Test tyčových vysavačů 2020

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2020

Minulý měsíc jsme vám představili test klasických podlahových vysavačů, tentokrát potěšíme ty z vás, kteří by rádi tyčový model. Vysávali jsme prach, chlupy, drobky i konfety, měřili výdrž baterie, spotřebu a hlučnost a nezapomněli jsme ani na snadnost obsluhy. Výsledky jsou obdobné jako před rokem, rozdíly v kvalitě jsou stále značné. Ani vysoká cena nemusí být zárukou dobré známky a dokonale čistých podlah.

Desítky dalších tyčových vysavačů

Na webu www.dtest.cz/tycove-vysavace naleznete dříve i nově otestované modely bezdrátových tyčových vysavačů. Výsledky všech výrobků jsou plně srovnatelné, loňský i letošní test probíhaly podle totožného testovacího programu. Výrobky je možné různě třídit a řadit podle vybraných parametrů. Výsledky jsou přístupné předplatitelům.

Co do prodaných kusů vzrostl v posledním roce podíl tyčových akumulátorových vysavačů na 24 %. A není se moc co divit. Vzhledem k tomu, že jsou dobíjecí, vám při úklidu nepřekáží kabel a ani nemusíte řešit, kde se v místnosti nacházejí elektrické zásuvky.

O testy tyčových vysavačů stále projevujete zájem, a proto jsme se rozhodli vyzkoušet je i letos. V tabulce naleznete celkem 28 výrobků známých značek. Jejich cena se pohybuje od dvou do 22 tisíc korun.

Testovací program zůstává neměnný, výsledky nových vysavačů jsou tak plně srovnatelné s těmi loňskými. Vzhledem k technickým odlišnostem však hodnocení tyčových modelů nelze přímo srovnat s podlahovými, byť některé dílčí zkoušky probíhají podle prakticky totožného scénáře.


Testované výrobky - tyčové vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové vysavače (129 výrobků)
poslední aktualizace: 27.4.2023


Přihlásit