Test kombinovaných chladniček 2020

Publikováno v časopise 8/2020

Uchování potravin čerstvých nebo nápojů osvěžujících, to jsou jen dva z mnoha důvodů, proč je chladnička nepostradatelnou součástí každé kuchyně. I kvůli důležitosti těchto přístrojů nové modely pravidelně podrobujeme laboratorním testům. Jak si tedy vedou letos testované přístroje? Chladí dobře? Jsou tiché? A jak se jejich provoz projeví na vašich účtech za elektřinu?

Jako každý rok, i letos vám přinášíme výběr nově otestovaných chladniček. Přístroje testujeme podle stejného testovacího programu jako v předešlých letech. Výsledky aktuálního testu jsou tedy srovnatelné se všemi přístroji otestovanými od roku 2018. V našem letošním výběru se tentokrát nedostalo na vestavné chladničky. Pokud ale právě takovou hledáte, navštivte naši webovou databázi, ve které kromě dříve otestovaných vestavných modelů najdete i výsledky volně stojících nebo amerických chladniček z předešlých testů.

Jako vždy jsme přístroje svěřili specializované laboratoři. Při testech jsme se zaměřili jak na výkony chladničky, tak mrazničky. Podívali jsme se na to, jak přesně dokážou přístroje dosahovat i udržovat nastavené teploty. Pozornost jsme věnovali také mnoha aspektům obsluhy. V neposlední řadě jsme se zaměřili na hlučnost. A naší pozornosti neuniklo ani nakládání přístrojů s energií – kolik elektrické energie spotřebují a jak dlouho si v případě výpadku proudu udrží nízké teploty.


volně stojící kombinované chladničky (porovnat)

americké kombinované chladničky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kombinované chladničky (162 výrobků)
poslední aktualizace: 4.8.2022


Přihlásit