Test kombinovaných chladniček 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2009

Sháníte-li novou chladničku, měli byste se zaměřit na více než jen na její design a cenu. Především ve spotřebě energie je mezi jednotlivými modely velký rozdíl. Na to poukázal i náš test, který prověřoval 23 výrobků.

Co zjistil náš test o kombinovaných chladničkách?


Klimatická třída: Výrobky chladicí a mrazicí techniky rozlišujeme do čtyř klimatických tříd podle teploty. Většina přístrojů má několik klimatických tříd zároveň. Zvažujte tento aspekt při výběru vhodné ledničky.

Objem: Nedejte na propagaci velkého objemu. Je třeba si uvědomit, že záleží i na poličkách a zásuvkách, které mohou celkový objem o dost snížit. Proto vybírejte pečlivě a nenechte se nadchnout udávaným objemem.

Jak je to s teplotou: Pozor na přístroje, které jsou vybavené pouze jedním termostatem. Mají problém dosáhnout takové teploty, která je potřebná ke skladování velmi náchylných potravin např. salátů. Náš test měřil i tepelnou stabilitu. Jaké jsou výsledky? Které chladničky potřebnou teplotu udrží?

Úspora energie: Rozdíly ve spotřebě energie jsou velké, a proto je třeba se na tento údaj zaměřit. Mezi chladničkami a mrazničkami jsou velcí žrouti energie, které se vám rozhodně nevyplatí. Vyhněte se jim.

Ledničky s vychytávkami: Ledničky mohou mít také různé vychytávky, např. beznámrazový systém, dětský zámek atd. Některé vychytávky oceníte, užitečnost jiných je sporná.

TEST je tu pro vás a přináší vám výsledky různých kombinovaných chladniček. Při jejich zkoumání jsme se zaměřili na mnohé faktory. Předplaťte si náš test a dozvíte se více.


Testované výrobky - chladničky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Chladničky starší (23 výrobků)
poslední aktualizace: 1.9.2009


Přihlásit