Test jednoúčelových a multifunkčních tiskáren 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2009

Potřebujete novou tiskárnu? Máte široké možnosti výběru. Dnes už dokonce seženete i multifunkční přístroje obsahující tiskárnu, skener a kopírku za příznivou cenu. Otázkou zůstává, jaké jsou náklady na tisk a které tiskárny se ve finále skutečně vyplatí. Na zkoumání tohoto hlediska se zaměřil náš test. Analyzovali jsme pro vás 30 výrobků...

Co zjistil náš test o jednoúčelových a multifunkčních tiskárnách?


Laserová tiskárna: Chcete-li mít skutečně kvalitní tisk, pořiďte si laserovou tiskárnu. Oceníte také to, že laserový tisk je suchý hned po vytažení z přístroje. Nerozmažete si ho. Víme, jak kvalitní jsou jednotlivé laserové tiskárny.

Levné tiskárny: Náš test zjistil, že levné tiskárny ve skutečnosti levné být nemusí. Jsou u nich totiž vysoké náklady na tisk. Které přístroje jsou na tom nejhůře, a proto je lepší se jim vyhnout?

Multifunkční tiskárna: A jak je to s multifunkčními zařízeními? Pokud chcete skenovat či kopírovat běžné dokumenty, stačí vám, ale chcete-li např. skenovat kvalitně fotografie, nejsou vhodné. Mezi testovanými výrobky jsou i takové přístroje, které vám vůbec nedoporučujeme.

Obsluha a spotřeba elektřiny: Soustředili jsme se také na pohodlnost obsluhy jednotlivých přístrojů. Prováděli jsme běžné uživatelské situace. Některé tiskárny jsou na obsluhu nepohodlné. A jak je to se spotřebou energie? Vypínejte svou tiskárnu, a to nejlépe síťovým vypínačem.

Přinášíme vám další test. Tentokrát jsme se zaměřili na tiskárny a na posouzení, zda jsou lepší jednoúčelové či multifunkční tiskárny. Předplaťte si časopis TEST a budete vědět více.


Tiskárny jednoúčelové 2009 (porovnat)

Tiskárny multifunkční 2009 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tiskárny jednoúčelové 2009 (13 výrobků)
poslední aktualizace: 1.9.2009
Tiskárny multifunkční 2009 (17 výrobků)
poslední aktualizace: 1.9.2009


Přihlásit