Test elektrických plotostřihů 2020

Publikováno v časopise 7/2020

Připomínají vaše zahradní keře po jarním bujení nevzhledný blob, který hrozí pohlcením celé zahrady? Pak nejspíš přišel čas zahradní zeleň upravit. Abychom vám usnadnili výběr stroje, se kterým vám tato práce půjde od ruky, otestovali jsme elektrické plotostřihy. Který z nich s údržbou živých plotů a jiné zeleně pomůže nejlépe?

Připomínají vaše zahradní keře po jarním bujení nevzhledný blob, který hrozí pohlcením celé vaší zahrady? Pak nejspíš přišel čas zahradní zeleň upravit. Abychom vám usnadnili výběr stroje, se kterým vám tato práce půjde od ruky, otestovali jsme elektrické plotostřihy. Který z nich s údržbou živých plotů a jiné zeleně pomůže nejlépe?

Vybírali jsme zejména z levnějších zařízení určených pro neprofesionální užití. Z tohoto důvodu jsme se také zaměřili na nůžky na živý plot poháněné elektřinou. Ve srovnání s benzínovými modely jsou obecně tišší a mají jednodušší údržbu. Na trhu se nachází mnoho modelů disponujících nejrůznějšími tvary, délkami rukojetí i čepelí a druhy napájení. Různá provedení najdou uplatnění v různých situacích. Proto jsme hodnocené přístroje rozdělili do tří skupin – kabelové krátké, bateriové krátké a bateriové dlouhé plotostřihy.

Ve zkouškách jsme se zaměřili na to nejdůležitější – kvalitu střihu. Oproti našim předešlým testům jsme zkoušky tentokrát provedli hned na třech druzích keřů. Věnovali jsme se ale i pohodlí při použití. Zejména v letních teplotách totiž rozhodně nechcete celý den „cvičit“ s něčím, co je těžké, komplikované a nešikovné po ergonomické stránce.


kabelové krátké plotostřihy (porovnat)

bateriové krátké plotostřihy (porovnat)

bateriové dlouhé plotostřihy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Elektrické plotostřihy (35 výrobků)
poslední aktualizace: 2.6.2022


Přihlásit