Test softwaru pro videokonference 2020

Publikováno v časopise 6/2020

Osobní kontakt v mnoha situacích nic nenahradí. Za určitých okolností, zejména těch krizových, je ale jeho nahrazení přímo nezbytně nutné. Právě v době celosvětové pandemie mnoho lidí přichází na to, že Skype už nějakou dobu není jedinou kompetentní aplikací pro internetové videokonference. Proto jsme jej spolu s deseti dalšími podobně zaměřenými aplikacemi otestovali.

Osobní kontakt v mnoha situacích nic nenahradí. Za určitých okolností, zejména těch krizových, je ale jeho nahrazení přímo nezbytně nutné. Právě v době celosvětové pandemie mnoho lidí přichází na to, že Skype už nějakou dobu není jedinou kompetentní aplikací pro internetové videokonference. Proto jsme jej spolu s dalšími podobně zaměřenými aplikacemi otestovali.

I když Skype zahrnul do své služby funkci videokonference až v roce 2006 (kdy již podobné služby nebyly zejména v podnikovém prostředí žádnou novinkou), přesto bylo ještě nedávno „skypování“ synonymem pro videohovor přes internet. Dnes už je ale všechno jinak. Světlo světa totiž spatřila řada podobných služeb. Některé přišly jednoduše s funkčním technickým řešením a konkurenceschopnou cenovou nabídkou, jiné na trh přinesly inovace. Není se tedy čemu divit, že mnoho uživatelů, kteří na trh s podobnými aplikacemi „spadli“ s koronavirovou krizí, se v něm nevyzná.

Řada aplikací v tomto segmentu je dostupná v mnoha provedeních, samozřejmě odstupňovaných podle ceny. Vybrali jsme tedy nejlevnější možné verze programů, které podporují funkci videohovoru a zvládnou tímto způsobem spojit alespoň pět lidí. Při testování jsme se zaměřili zejména na kvalitu spojení. Pozornost jsme ale věnovali i jednoduchosti použití a bezpečnosti. Všechny programy jsme samozřejmě testovali v kontrolovaném prostředí specializované laboratoře a na stejných zařízeních.


Testované výrobky - softwary pro videokonference (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Software pro videokonference (11 výrobků)
poslední aktualizace: 4.6.2020


Přihlásit