Vyplatí se nový iPad Pro?

Publikováno v časopise 5/2020

Apple na konci března představil již čtvrtou řadu vrcholné série tabletů iPad Pro, která cílí především na náročnější uživatele a profesionály. Laboratoř nové jablečné tablety podrobila všestranným zkouškám a zjistila, jak si vedou v porovnání s konkurencí i s předchozí řadou z roku 2018.

Nové testy mobilů a TV

V uplynulém měsíci jsme přidali také nové výsledky mobilních telefonů na dtest.cz/mobily, krátce po vydání časopisu pak aktualizujeme i databázi televizorů dtest.cz/televize. Výsledky jsou dostupné předplatitelům.

Čtvrtá generace iPadu Pro se stejně jako ta z roku 2018 prodává ve dvou velikostech. Menší má úhlopříčku 11 palců, u větší pak dosahuje 12,9 palců. Po stránce zpracování se starší i novější iPady Pro neliší. Displeje jsou totožné, 11palcový nabízí rozlišení 1668 × 2388, rozměrnější pak 2048 × 2732 pixelů.

Jedinou patrnou designovou novinkou iPadu Pro 2020 bylo přidání druhého fotoaparátu na zadní straně. Kromě hlavního 12megapixelového foťáku se světelností f/1.8 tak na zádech najdete také ultraširokoúhlý 10megapixelový fotoaparát se 125° zorným polem. Zajímavou novinkou je také senzor LiDAR, který pomocí pulzace laserového paprsku umí přesně vypočítávat vzdálenost objektů kolem senzoru. Dá se předpokládat, že LiDAR najde využití třeba v aplikacích využívajících augmentovanou neboli rozšířenou realitu.


Testované výrobky - tablety (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tablety (286 výrobků)
poslední aktualizace: 3.3.2021


Přihlásit