Test indukčních varných desek 2020

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2020

Indukční plotny si sebejistě klestí cestu do českých domácností. A to i přesto, že taková změna ve vaření nezřídka obnáší i kompletní obměnu nádobí. Ceny indukčních varných desek se těm plynovým a elektrickým přibližují, navíc jsou bezpečné a rychlé. Otestovali jsme 16 indukčních modelů ve střední cenové hladině a zjišťovali, jak plní základní spotřebitelské požadavky. Dopředu můžeme prozradit, že vyloženě nezklame ani jedna z nich.

Podle společnosti GfK, která se zabývá sbíráním dat o spotřebitelském chování, představovaly vloni indukce největší podíl na prodaných varných deskách. Třetinu zakoupených tvořily elektrické varné desky a pětinu plynové. Drtivá většina prodaných indukcí měla na šířku kolem 60 cm, což byl také důvod, proč jsme se zaměřili na tento rozměr.  Zvolili jsme střední cenovou hladinu, v našem testu tak najdete přístroje od zhruba šesti do patnácti tisíc korun. Průměrná cena indukčních vařičů je 9400 Kč.

Ze 16 otestovaných modelů jich mělo pět tzv. flexi zónu, což je varná plocha, která umožňuje použít nádobí o nestandardních rozměrech , například pekáče, grilovací pláty nebo zapékací mísy. U desek, které je nabízely, jsme nechali flexi zóny také podstoupit zkoušky funkčnosti a tyto výsledky započítali do celkového hodnocení. Jak test dopadl?


Testované výrobky - indukční desky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Indukční varné desky (32 výrobků)
poslední aktualizace: 2.2.2023


Přihlásit