Test robotických sekaček 2020

Publikováno v časopise 5/2020

Je čas seknout se starými sekačkami? Pěkně střižený, hustý a krásně zelený trávník sluší každé zahradě. Můžete ho mít, aniž byste byli týden co týden zbroceni potem. Robotické sekačky jsou chytré, pracovité a většina se umí postarat o trávník, za který se nemusíte stydět. Náročným testům jsme podrobili dvě desítky robotů a s potěšením můžeme prozradit, že vzhledný pažit vám zajistí i některé modely s příznivou cenou. Na druhou stranu jsme narazili i na výrobek, který může způsobit zranění.

Robotickým sekačkám jsme se naposledy věnovali před třemi lety, loni i předloni jsme se zaměřili na klasické benzínové, elektrické a akumulátorové modely. Nastal proto čas se travním automatům opět podívat na čepel. Společně s našimi zahraničními partnery jsme vymysleli novou optimalizovanou sérii zkoušek, která hledí na nejdůležitější parametry každé robosekačky – kvalitu sečení, snadnost obsluhy, výdrž baterie, dílenské zpracování, hlučnost a také bezpečnost. Podrobný popis jednotlivých zkoušek naleznete na našem webu.

Sami jsme byli zvědaví, zda dvacítka sekaček projde testem bez potíží, nebo z nich nový testovací program nadělá sekanou. Cenové rozpětí vyzkoušených modelů je široké – nejlevnější LandXcape LX790 může být váš již za nějakých devět tisíc a ceny modelů Honda Miimo 310 a Stihl RMI 632 se pohybují kolem 50 000 Kč.


Testované výrobky - robotické sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Robotické sekačky (20 výrobků)
poslední aktualizace: 30.4.2020


Přihlásit