Test chytrých náramků a hodinek 2020

Publikováno v časopise 4/2020

Chytré hodinky a náramky jsou hit. Cenové srovnávače je řadí na přední místa v segmentu spotřební elektroniky. Není divu, mít přehled o tělesné aktivitě je pro mnoho lidí lákavé. Spousta výrobků nabízí celou řadu funkcí, které využijete při sportování, hubnutí, ale i běžných činnostech. Podle zbrusu nového testovacího programu jsme prověřili 15 výrobků.

Dříve otestované náramky a hodinky

V našem webovém archivu na www.dtest.cz/naramky-starsi naleznete výsledky desítek modelů nositelné elektroniky otestované do konce loňského roku. Testovací program měl mírně jinou podobu, výsledky tudíž nejsou přímo srovnatelné s nově prověřenými modely.

Proč na zápěstí nosit obyčejné hodinky, když si na ruku můžete připnout fitness náramek nebo chytré hodinky, které kromě informací o času poskytují celou řadu dalších zajímavých vymožeností? Sportovní počítače na zápěstí tak dnes nosí ženy i muži, mladí i staří, zarytí i sváteční sportovci.

Ať už hodinky nebo náramky (některé české obchody převzaly souhrnné anglické označení wearables) hodláte využít pro trasování vašeho běhu a spalování kalorií, nebo si chcete na zápěstí číst zprávy z mobilu a sociálních sítí, s výběrem vám pomohou naše testy. Zaměřili jsme se jak na sportovní, tak i chytré funkce. Oproti předešlým létům jsme mírně upravili a zpřehlednili testovací proceduru. Tabulku tak již nedělíme do tří kategorií jako v minulosti (sportovní náramky, sportovní hodinky a chytré hodinky), nýbrž pouze do dvou – na hodinky a náramky.

Pokud v tabulce nenajdete zástupce své oblíbené značky, nevěste hlavu. Stávající testovací program jsme zahájili teprve nedávno a v budoucnu budeme naši webovou databázi obohacovat o nově vyzkoušené modely. V aktuálním vydání si můžete prohlédnout výsledky čtyř náramků a jedenácti hodinek.

Všechny výrobky prošly stejným testovacím programem, ovšem nezapomínali jsme na to, že hodinky i náramky mají přeci jen trochu jiné využití. Váhy jednotlivých zkoušek se proto v rámci kategorií liší. U náramků jsme větší akcent kladli na sportovní funkce, u hodinek byla výraznější váha přidělena chytrým funkcím.


chytré náramky (porovnat)

chytré hodinky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Chytré náramky (16 výrobků)
poslední aktualizace: 2.12.2021
Chytré hodinky (62 výrobků)
poslední aktualizace: 2.12.2021


Přihlásit