Test ochran počítače 2020

Publikováno v časopise 3/2020

Na internetu pracujeme s čím dál citlivějšími daty. Vědí to i hackeři, kteří nás kromě škodlivých kódů stále častěji ohrožují také rafinovanými podvody. Každý uživatel by měl proto používat kvalitní antivirus, který si poradí s hrozbami všeho druhu. Pro snazší výběr jsme otestovali 24 řešení pro Windows a 10 pro macOS. Zjistili jsme, že na některé bezplatné programy je spolehnutí, zatímco u jiných si zaplatíte nespolehlivou ochranu. Stejně tak musíme vyvrátit zavedený mýtus, že počítače Apple není třeba chránit.

Bezpečnost je při práci na počítači stále důležitější. Abyste byli dobře chráněni, přečtěte si náš test antivirových programů pro Windows a macOS. Sešlo se zde celkem 34 placených i bezplatných programů. Jako obvykle jsme vyzkoušeli jejich boj proti pestrému výčtu škůdců, phishingu, ransomwaru a dalším podvodným technikám. Jelikož stále více sdílíme data mezi počítačem a telefonem, vyzkoušeli jsme i to, zda antiviry zvládnou identifikovat hrozby pro mobilní systém Android.

Náš test ukázal, že vybírat antivirus podle cenovky není moudrá volba. Skvěle poslouží i programy zdarma, jen si musíte zvolit ten správný. Dále se nám podařilo vyvrátit jeden rozšířený mýtus. Také jste slyšeli o tom, že počítače Apple na viry netrpí? Kdepak. Náš test jasně ukázal, že nechráněný systém macOS představuje významné bezpečnostní riziko.


ochrana pro Windows (porovnat)

ochrana pro macOS (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítače 2020 (34 výrobků)
poslední aktualizace: 27.2.2020


Přihlásit