Test mobilních telefonů 2020

Publikováno v časopise 3/2020

Naposledy jsme velký test mobilů do časopisu zařadili loni na podzim. Za relativně krátký čas, který od té doby uběhl, jsme stihli naši databázi naplnit desítkami nově vyzkoušených modelů. Nastala proto chvíle podívat se blíže na ty nejzajímavější novinky. Hodnocení jsme po čase opět zpřísnili, žádný dobře hodnocený telefon tedy nedostal nic zadarmo. Potěší, že trh obohatily nové značky, které stojí za pozornost. Kromě toho jsme si posvítili i na různé technologie nabíjení, včetně bezdrátové.

Stovky telefonů na webu

Naše internetová databáze na www.dtest.cz/mobily obsahuje detailní výsledky stovek nově i dříve otestovaných chytrých mobilních telefonů. Databázi pravidelně aktualizujeme, abyste měli výsledky nových modelů co nejdříve po ruce. Databáze je přístupná předplatitelům.

Hodnocení nejlepších telefonů se ke konci loňského roku začalo přibližovat 90 %. Po konzultaci s laboratoří jsme proto došli k závěru, že přišla správná doba na modifikaci testovacího programu, který laťku zdvihne opět o něco výš. Váhy jednotlivých zkoušek na celkovém hodnocení jsme upravili tak, aby reflektovaly vývoj trhu. Zároveň jsme zpřísnili Hranice pro dosažení pozitivního hodnocení.

Na základě nového testovacího program jsme přepočítali i výsledky dříve otestovaných mobilů v naší webové databázi. Hodnocení nových telefonů je tak s těmi staršími plně srovnatelné. Podrobný popis jednotlivých zkoušek naleznete na našem webu v sekci Jak testujeme.

Výsledkovou tabulku jsme rozdělili do tří skupin podle ceny – na drahé hi-end mobily za více než deset tisíc, (nižší) střední třídu od 5000 do 10 000 Kč a levné přístroje s cenou pod 5000 Kč. Všechny ale hodnotíme podle stejných kritérií.


telefony nad 10 000 Kč (porovnat)

telefony od 5 000 do 10 000 Kč (porovnat)

telefony do 5 000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony (435 výrobků)
poslední aktualizace: 27.7.2021


Přihlásit