Test doplňků stravy s kyselinou listovou 2020

Publikováno v časopise 3/2020

Vitamíny jsou nezbytné k tomu, aby naše těla správně fungovala. Přirozenou studnicí potřebných vitamínů je vždy zejména pestrý jídelníček. Nezřídka je však čerpáme také z kapslí, tabletek či tobolek. Po čase se proto vracíme k doplňkům stravy, abychom zjistili, zda se můžeme spolehnout na údaje od výrobců. Tentokrát jsme do laboratoře poslali kyselinu listovou. Můžeme dopředu prozradit, že čtvrtina výrobků v testu propadla, protože jí chyběla účinná látka v deklarovaném množství.

Smyslem konzumace přípravků s kyselinou listovou je předcházet vývojovým vadám plodu. Kyselina listová je ovšem nezbytná i pro tvorbu červených krvinek. Spolu s vitamínem B12 působí preventivně také proti chorobám srdce a cév či nádorovým onemocněním.

Benefity kyseliny listové pro lidské zdraví jsou jedna stránka – tu jsme ponechali v kompetenci zdravotních odborníků. Nás zajímala prozaičtější věc: obsahují produkty s kyselinou listovou skutečně tolik vitamínu, kolik uvádí etiketa? Otestovali jsme 20 doplňků stravu s touto účinnou látkou. Jak to dopadlo? Více se dozvíte v našem testu.


Testované výrobky - doplňky stravy s kyselinou listovou (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Doplňky stravy s kyselinou listovou (20 výrobků)
poslední aktualizace: 27.2.2020


Přihlásit