Test aplikací pro editaci videa 2020

Publikováno v časopise 2/2020

Chcete si sestříhat záběry z dovolené nebo natočit pozdrav na sociální sítě? Dnes už není nutné složitě přenášet soubory a upravovat je v počítači. Stačí si do mobilu nainstalovat správný program a video je hotové během chvilky. Jen si musíte dobře vybrat. Aplikací pro editaci videa je celá řada, ne každá ale umí to, co byste od ní čekali. Vyzkoušeli jsme jich celkem 26 pro Android i iOS a zjistili, že některé si neporadí ani se základními úkoly.

Práce s videem je dnes díky stále kvalitnějším kamerám v mobilech jednodušší než kdy dřív. Nahrává tomu i rostoucí popularita klipů na sociálních sítích. Správně si vybrat ale není zdaleka tak snadné. Některé slouží jako kapesní filmové studio, jiné umí jen přidat filtr nebo jednoduchý efekt.

V našem testu jsme poměřili 26 aplikací pro editaci videa pro operační systémy Android i iOS. Některé jsou zdarma, jiné placené, nejčastěji se ale nabízejí ve formě pravidelného předplatného. V testu jsme prověřovali dostupnost důležitých funkcí pro editaci videa, audia a obrázků, hodnotili jsme obsluhu, možnosti natáčení videa a v neposlední řadě jsme otestovali také zabezpečení vašich osobních dat


aplikace pro Android (porovnat)

aplikace pro iOS (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Aplikace pro editaci videa (26 výrobků)
poslední aktualizace: 30.1.2020


Přihlásit