Test notebooků 2020

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2020

Lidé 21. století jsou rádi mobilní, ať už jde o práci, zábavu, nebo shánění informací. Leccos dnes zvládne mobil nebo tablet, často je však přece jen nejpohodlnější vzít si k ruce starý dobrý notebook. 37 notebooků různých úhlopříček i výbavy jsme podrobili zkouškám obsluhy, výkonu, kvality displeje, výdrže baterie nebo mobility. Dozvíte se tak, zda se místo vysněného počítače na klín nechystáte koupit zajíce v pytli.

Test notebooků do časopisu zařazujeme po 12 letech. Ve dvou velikostních kategoriích jsme srovnali celkem 37 modelů různých značek i vybavení. Volba padla na výrobky určené pro domácnost, kancelář i na notebooky vhodné jako herní zařízení. Své zástupce v testu měly všechny důležité operační systémy – Windows, macOS i Chrome OS.

Testovací program byl zvolen tak, aby prověřil vlastnosti, které uživatelé mohou očekávat u všech typů notebooků. Test proto zahrnoval testy snadnosti obsluhy, výkonu, kvality displeje a reproduktorů, přenositelnosti, výdrže baterie, kvality a zpracování a také vybavenosti.


notebooky do 14 palců včetně (porovnat)

notebooky nad 14 palců (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Notebooky nad 14 palců (16 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2020
Notebooky do 14 palců (37 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2020


Přihlásit