Test tiskáren 2020

Publikováno v časopise 1/2020

Zimní vydání našeho časopisu se již řadu let nesou v rytmu tisku. Opět jsme prověřili zástupce největších značek. Zkouškám jsme podrobili tiskárny pro domácnost i do kanceláře. Aby bylo z čeho vybírat, v tabulce naleznete multifunkční i jednoúčelové modely, inkoustové i laserové, barevné i černobílé. Stále platí zažitá pravidla – kvalitní tiskárna pro běžné domácí kopírování nemusí být drahá. Pravdou zůstává i to, že laserové tiskárny neumí kvalitně tisknout fotografie.

Další otestované tiskárny na webu

Na www.dtest.cz/tiskarny naleznete výsledky dalších dříve testovaných tiskáren, detailnější hodnocení a přehled technických parametrů. Tiskárny lze třídit a řadit podle různých kritérií a vzájemně porovnávat. Výsledky jsou dostupné předplatitelům.

Základní otázka, kterou je třeba si při výběru tiskárny položit, zní: laser, nebo inkoust? Tím to ale jenom začíná, následuje totiž celá řada dalších otazníků. Stačí vám samotný tisk, nebo byste rádi, aby tiskárna uměla i kopírovat a skenovat? Budete spokojeni s černobílými dokumenty, nebo potřebujete tisknout v barvě?

Zamyslet byste se měli také nad tím, zda je pro vás důležitější rychlost, nebo kvalita. Jaké typy dokumentů budete tisknout nejčastěji? A chcete tisknout jenom z počítače, nebo z více zařízení? A co třeba funkce umožňující bezdrátový tisk? Jak velkou váhu přikládáte nákladům na tisk?

Neznámých je zkrátka celá řada. Abychom vám volbu usnadnili, řadíme do testu vždy různé typy. Každý má totiž své klady a zápory a hodí se na něco jiného. Cenové rozpětí je jako

obvykle široké. Nejlevnější testovaná tiskárna může být vaše za patnáct stovek, nejdražší se šplhá k deseti tisícům


multifunkční tiskárny inkoustové barevné (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové barevné (porovnat)

multifunkční tiskárna inkoustová černobílá (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové černobílé (porovnat)

jednoúčelová tiskárna inkoustová (porovnat)

jednoúčelová tiskárna laserová barevná (porovnat)

jednoúčelové tiskárny inkoustové černobílé (porovnat)

jednoúčelové tiskárny laserové černobílé (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tiskárny jednoúčelové a multifunkční (170 výrobků)
poslední aktualizace: 30.12.2020


Přihlásit