Test robotických vysavačů 2020

Publikováno v časopise 1/2020

Nastal věk uklízecích robotů? Odpověď najdete v našem velkém robotickém klání, kde se utkalo úctyhodných 34 vysavačů. Zkoušeli jsme, jak si poradí se špínou na dlažbě i kobercích, nebo třeba to, zda vymetou i zvířecí chlupy. Mimo to jsme otestovali jejich umělou inteligenci. Postavili jsme je do obýváku a sledovali, zda správně rozpoznají překážky a nenadělají víc škody než užitku. Prozraďme už teď: často bohužel nadělají.

Znamená koupě robota konec domácích prací? Otestovali jsme 34 aktuálních modelů od světoznámých výrobců i českých značek. Našli jsme celou řadu rozdílů i obrovských problémů. Pokud výsledky našeho testu shrneme, můžeme hned na úvod prozradit dvě indicie.

Za prvé nevybírejte jen podle ceny. Test jasně ukázal, že mile překvapit může i levný robotický vysavač. Stejně tak model v ceně desítek tisíc nemusí vůbec zaručit perfektní úklid. Za druhé nečekejte zázraky. Někteří roboti fungují lépe, jiní hůře, žádný vám však neuklidí byt lépe, než byste to dokázali sami s kvalitním vysavačem klasického střihu.


Testované výrobky - robotické vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Robotické vysavače (76 výrobků)
poslední aktualizace: 3.12.2020


Přihlásit