Test soundbarů 2019

Publikováno v časopise 12/2019

Zvuk současných televizorů se sice zlepšuje, na kvalitní audiosestavy však stále obvykle nemá. Zvukovou kulisu při přehrávání filmů i jiných médií mohou vylepšit soundbary. Jde o přístroje v podobě lišt, které v sobě ukrývají soustavu reproduktorů, pomocí nichž se snaží docílit simulace prostorového efektu jako u domácího kina. Letos naši databázi soundbarů doplňujeme o 13 nových modelů. Sedm je vybaveno subwooferem, zbylá šestice je samostatná. Z levnějších přístrojů tentokrát bohužel nepotěšil žádný, za kvalitní zvuk si připlatíte.

Dlouhé zimní večery jsou pro čas trávený v obýváku jako stvořené. Nohy nahoru, ovladač do ruky a sladké nicnedělání po náročném dni může začít. Výrobci spotřební elektroniky spolu soupeří a doufají, že právě jejich produkty budou vaším společníkem v hlavní místnosti domácnosti. Televizor nesmí chybět, kvalitní blu-ray přehrávač či předplacená streamovací služba se také hodí. Jenže člověk multimédia zdaleka nekonzumuje pouze očima. Ani sluchový zážitek by se neměl podceňovat. Televizory mívají po zvukové stránce své limity. Jedním ze způsobů, jak zvuk vylepšit, je koupě soundbaru.

Česky se jim přezdívá také zvukové lišty. Jejich název napovídá, co od nich můžete čekat. Jde o kompaktní soustavu reproduktorů umístěných vedle sebe v podlouhlé liště.


soundbary s externím subwooferem (porovnat)

soundbary bez externího subwooferu (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Soundbary (48 výrobků)
poslední aktualizace: 28.11.2019


Přihlásit