Test tabletů 2019

Publikováno v časopise 12/2019

Ani letos jsme neupustili od naší tradice a do prosincového vydání opět zařazujeme tablety otestované v posledních 12 měsících. I přes ostrou konkurenci ze strany velkých mobilů jde stále o atraktivní vánoční dárek. Abychom uspokojili co nejvíce z vás, při výběru jsme nikoho nediskriminovali – v tabulce tak naleznete tablety různých cenových kategorií, značek i velikostí. Nezapomněli jsme ani na novinky ze stájí Samsung a Apple. A jak už jste zvyklí, i tentokrát se potvrdilo, že za kvalitu nemusíte platit horentní sumy.

Další otestované tablety

Na www.dtest.cz/tablety naleznete výsledky dalších dříve testovaných tabletů, detailnější hodnocení a přehled vybavení. Tablety lze třídit a řadit podle různých kritérií a vzájemně porovnávat. Výsledky jsou dostupné předplatitelům.

Mobilní telefon je skvělá věc, která nám v mnoha ohledech zjednodušuje život. Vzhledem k jejich všestrannosti a šíři funkcí se smartphonům podařilo výrazně ovlivnit celé segmenty spotřební elektroniky. Stále se zlepšující fotoaparáty v mobilech například přivodily „klinickou smrt“ klasickým kompaktům – nových kompaktních foťáků je jako šafránu. Mobily navíc postupně rostou a displeje těch největších se velikostí blíží malým tabletům. Důsledky jsou znát i na trhu s tablety. Ten sice vysloveně neskomírá, ale zlaté časy, kdy velké firmy každoročně vypustily desítky modelů, jsou již minulostí. Na katastrofické scénáře je však ještě brzy.

v prodejnosti si Češi k tabletům opět nacházejí cestu. Placaté multimediální přístroje stále umí posloužit pro práci i zábavu a k mání jsou skutečně povedené kousky. Ve výsledkové tabulce i tentokrát naleznete jak malé tablety s úhlopříčkou sedm až osm palců, tak i větší přístroje s diagonálou nad deset palců. Nejlevnější testovaný model může být váš za 16 stovek, nejdražší vyjde skoro na 26 tisíc. V případě, že je tablet dostupný v různých variantách (ať už po stránce velikosti vnitřní paměti, nebo třeba podpory LTE), zvolili jsme pro porovnání levnější verzi. Na našem webu však naleznete všechny varianty.


tablety malé (7–8 palců) (porovnat)

tablety velké (10–12,3 palců) (porovnat)


Přihlásit