Test kávovarů 2019

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2019

Připravujete si rádi kávu na italský způsob? Pak máte na výběr mezi automatickým, pákovým a kapslovým přístrojem. Každý má svá pro i proti. Vybrali jsme vybrali celkem 34 zástupců všech tří typů a zjišťovali, jak si poradí s přípravou klasického espressa. Dále jsme posoudili obsluhu, údržbu, hlučnost a nakonec kávu ochutnal panel degustátorů. Ačkoli jsme narazili na řadu nedostatků, u každého typu kávovaru jsme objevili kvalitní přístroj za příznivou cenu.

Další kávovary na webu

Na www.dtest.cz/kavovary naleznete výsledky dalších dříve testovaných kávovarů, například loňský velký test kapslových modelů. Jednotlivé modely lze třídit a řadit podle různých kritérií a vzájemně porovnávat. Výsledky jsou dostupné předplatitelům.

Automatický, pákový nebo na kapsle? Výběr kávovaru může být složitější, než se na první pohled zdá. Každý typ má své výhody i nevýhody a kromě toho se diametrálně liší jejich cenovky. V našem aktuálním testu jsme je postavili vedle sebe a zkusili, jak si poradí s klasickým espressem. Dále jsme posoudili obsluhu, hlučnost či spotřebu elektřiny. Nakonec jsme nechali kávy ochutnat panelem degustátorů, kteří hodnotili jejich vzhled, aroma i chuť. Dobrou zprávou je, že máme tip na kvalitní a cenově dostupný přístroj pro každého – ať už hledáte automat, pákový nebo kapslový kávovar.
Kromě kávovarů jsme otestovali i plnitelné kapsle, které představují ekologičtější alternativu těch jednorázových a umožní vám používat kapslové přístroje bez zbytečného odpadu.


automatické kávovary (porovnat)

pákové kávovary (porovnat)

kapslové kávovary (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kávovary 2018–2023 (130 výrobků)
poslední aktualizace: 2.3.2023


Přihlásit