Test mobilních telefonů 2019 II

Publikováno v časopise 11/2019

Mnoho z vás již jistě přemýšlí o vánočních dárcích pro své blízké. Mobilní telefon patří k evergreenům, každý rok jich pod vánoční stromek Ježíšek přináší bezpočet. Připravili jsme pro vás srovnání nejzajímavějších telefonů, které prošly laboratorními testy v uplynulých měsících. Vzali jsme to z gruntu, v tabulce najdete vše, včetně žhavých luxusních novinek (nezapomněli jsme na první ohebný telefon) i telefonů s dostupnější cenovkou.

Co Čech, to muzikant. Co Čech, to hokejový trenér. A co Čech, to vlastník alespoň jednoho mobilního telefonu. Mobil podle Českého statistického úřadu vlastní přes 96 % populace starší 16 let. ČTÚ ve své výroční zprávě odhaduje, že naši občané mají v držení takřka 15 milionů aktivních SIM karet. To je na desetimilionovou zemi slušné číslo.

Dozrál čas na další časopiseckou publikaci. Ty nejzajímavější mobily zveřejněné v posledních měsících najdete ve výsledkové tabulce. Pro lepší orientaci a spravedlivější srovnání jsme tabulku rozdělili do čtyř skupin podle pořizovací ceny. Všechny telefony ovšem samozřejmě prošly stejně náročnou a zevrubnou testovací procedurou a všem měříme stejným metrem nehledě na cenovku. Nezapomněli jsme ani na žhavé novinky Samsungu, Applu, LG, Sony a další značky.


telefony za méně než 5000 Kč (porovnat)

telefony za 5000 až 10 000 Kč (porovnat)

telefony za 10 000 až 15 000 Kč (porovnat)

telefony za více než 15 000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2018–2020 (318 výrobků)
poslední aktualizace: 29.10.2020


Přihlásit