Test autosedaček 2019 II

Publikováno v časopise 11/2019

Vzhledem k vysokému zájmu o bezpečnost dětských autosedaček každoročně přinášíme našim čtenářům hned dvě várky testů. Rozsáhlejší jarní test nyní doplňujeme srovnáním nových zajímavých modelů. Jako obvykle jsme se zaměřili na různé velikostní skupiny. V tabulce tudíž najdete modely pro miminka, batolata, předškoláky i školáky. Bohužel, ani tentokrát jsme se neobešli bez propadlíků. Potěšující je alespoň fakt, že rizikové sedačky představují menšinu.

Na následujících řádcích postupně představíme výsledky jednotlivých velikostních kategorií sedaček. Všechny prošly stejnou testovací procedurou. Ta navíc zůstává od roku 2015 neměnná, bezpečnost nových sedaček tedy můžete přímo porovnávat se staršími modely v naší webové databázi. Pokud vám některá sedačka z aktuálního nebo kteréhokoliv předešlého testu padla do oka, doporučujeme zajet do prodejny s vlastním vozem a – je-li již dítko na světě – také s vaší ratolestí.

Pokud vám v tomto vydání chybí zástupce vaší oblíbené značky, doporučujeme prohlédnout zmiňovanou webovou databázi, která v současnosti obsahuje více než 170 výrobků.


od 4 do 12 let (porovnat)

přibližně od 1 do 12 let (porovnat)

od 1 do 4 let (porovnat)

přibližně do 4 let (porovnat)

přibližně do 18 měsíců (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2015–2019 (187 výrobků)
poslední aktualizace: 22.10.2019


Přihlásit