Test praček 2019

Publikováno v časopise 10/2019

Která pračka dokáže proměnit zašpiněné svršky v dokonale čisté oblečení? V našem testu se utkalo 28 modelů s předním plněním a kapacitou 7 až 9 kilogramů. S radostí můžeme prozradit, že eliminovat nečistoty zvládne většina z nich. Horší je to ale už s mácháním, délkou praní i hlučností. Pořád se proto vyplatí vybírat pračku pečlivě.

Další pračky na webu

V naší webové databázi na dtest.cz/pracky naleznete několik desítek dalších otestovaných praček. Výsledky jsou plně srovnatelné s těmi, které uvádíme v tomto čísle dTestu. Najdete zde mimo jiné i hodnocení slim modelů, jež jsme testovali v loňském roce.

V letošním testu praček jsme se zaměřili na klasické modely s předním plněním. Otestovali jsme 28 modelů s kapacitou 7 až 9 kg. Objevili jsme velké rozdíly v máchání, spotřebě energií nebo hlučnosti. Také jsme zjistili, že kvalitní pračku si lze koupit i za dobrou cenu – v tomto testu doporučujeme hned tři výhodné nákupy.

Kromě samotných praček jsme připravili i test automatických dávkovačů pracího prostředku, které nabízejí některé pračky jako moderní chytrou funkci. Má zaručit, že pračka podle typu náplně a její hmotnosti přesně odváží optimální dávku prostředku. Funguje to spolehlivě? Laboratoř otestovala automatické dávkovače u značek Miele, Bosch, Whirlpool, Beko, AEG, Electrolux a Samsung. Test ukázal obrovské rozdíly ve spotřebě pracího gelu u jednotlivých značek i modelů.


Testované výrobky - pračky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pračky (141 výrobků)
poslední aktualizace: 2.12.2021


Přihlásit