Test televizorů 2019

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2019

I letos má laboratoř testující televizory napilno. Od začátku roku jejími zkouškami prošlo více než sto a další budou průběžně přibývat. Ty nejzajímavější a nejpovedenější televize jsme vybrali do našeho časopisu. Kvůli kvalitnímu TV přijímači se slušným obrazem se nemusíte zadlužovat. Pokud však chcete skutečnou špičku s OLED technologií, budete muset pořádně provětrat peněženku.

Stovky otestovaných TV

Na www.dtest.cz/televize najdete výsledky stovek dalších nově i dříve testovaných televizorů různých velikostí, detailnější hodnocení zkoušek, přehled vybavení a v testu použité optimální nastavení. Výsledky jsou dostupné předplatitelům.

Málokterý segment spotřební elektroniky je tak bohatý jako televizory. Dokládá to i naše webová databáze, která každý rok nabobtnává o stovky nových modelů. Testování TV je i z tohoto důvodu značně nákladné, díky vysokému počtu otestovaných výrobků se nám však daří poměrně úspěšně pokrývat nabídku na trhu.

Dvě hlavní kategorie letošního srovnání, tedy středně velké TV o úhlopříčkách 102–109 cm (40–43 palců) a TV o úhlopříčkách 124–140 cm (49–55 palců), bez výjimky nabízejí Ultra HD rozlišení. Jejich obraz se tedy skládá z 3840 × 2160 bodů.

Dříve než si zobrazíte plné znění článku a nahlédnete do popisu průběhu zkoušek a rozebírání samotných výsledků, připomeňme si, že v tabulkách naleznete to nejlepší, co prošlo laboratoří tento rok. Na časopisovou publikaci všech otestovaných televizí zkrátka nezbývá místo. Nicméně netřeba zoufat, všechny zbylé modely naleznete v naší webové databázi.


TV o úhlopříčce 32 palců (porovnat)

TV o úhlopříčce 40 až 43 palců (porovnat)

TV o úhlopříčce 49 až 55 palců (porovnat)

TV o úhlopříčce 65 palců (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televizory 2020–2022 (343 výrobků)
poslední aktualizace: 31.3.2021


Přihlásit