Test sušiček prádla 2019

Publikováno v časopise 9/2019

Ať už stojí za motivem pořídit si sušičku snaha usnadnit si práci s věšením prádla, nebo urychlit jeho sušení, letos můžete znovu vybírat z bohaté nabídky otestovaných modelů. Všech 20 sušiček, které prošly testem, lze navíc porovnat s výrobky otestovanými v loňském roce. Nic převratného se však ne­udá­lo, sušit umí skoro všechny bez problémů. I nadále je však třeba obrnit se trpělivostí – například sušení bavlny u většiny vyžaduje víc než dvě a půl hodiny. Horší známky padaly také za nepraktickou obsluhu.

Další sušičky na webu

Sušičky testujeme pravidelně. Na dtest.cz/susicky najdete řadu dříve otestovaných modelů (výsledky jsou dostupné předplatitelům). V loňském roce došlo k úpravám v testovacím programu – výsledky modelů testovaných před rokem 2018 proto nejsou s těmi aktuálními plně srovnatelné.

Sušičky představují v našem časopise něco jako inventář, jejich test přinášíme každoročně. Zároveň patří mezi nejvyhledávanější produkty na našem webu, proto vás o výsledky neochudíme ani letos.

Do testu jsme tentokrát poslali 21 modelů kondenzačních sušiček s tepelným čerpadlem a jeden model s klasickým topným tělesem, všechny nesly označení energetické náročnosti A+++ nebo A++. Stejně jako vloni jsme je podrobili náročným zkouškám. Zjišťovali jsme, jak přesně a rovnoměrně dovedou sušit, jestli byste měli mít v pohotovosti také žehličku, zdali se váš příbytek spolu se sušičkou nezmění v parní lázně nebo jestli nebudete bojovat například s výměnou filtrů a otevíráním dvířek.


Testované výrobky - sušičky prádla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušičky prádla (93 výrobků)
poslední aktualizace: 2.9.2021


Přihlásit