Test LCD monitorů 2019

Publikováno v časopise 8/2019

Před obrazovkou počítače mnozí z nás, ať už z povinnosti, nebo ve svém volném čase, stráví moře času. Proč si tedy nevybrat takový monitor, aby se měly čím pokochat naše oči? V laboratoři jsme prověřili 18 LCD monitorů o úhlopříčkách 24 a 27 palců. Propadák jsme nenašli, nejhorší kusy byly stále uspokojivé. Ukázalo se, že exkluzivní cenovka a design nejsou vše, přední příčky obsadilo i několik dostupnějších modelů.

Hlavní částí moderního monitoru je LCD displej, který je tvořen molekulami tekutých krystalů. Většina testovaných monitorů se řadí mezi tzv. IPS obrazovky. Takovéto přístroje by měly teoreticky mít skvělé zobrazení barev a výborné pozorovací úhly, zato ale pomalejší odezvu. Jak už jste ale z našich testů zvyklí, na teorii moc nedáme – raději zkoušíme, jak si výrobky vedou v praxi.

Pro test jsme zvolili monitory o běžných úhlopříčkách 24 a 27 palců. Většina má poměr stran 16 : 9, dva výrobky pak 16 : 10. Zhruba polovina monitorů je dodávána s vestavěnými reproduktory, k druhé půlce si audio soustavu musíte přikoupit. Zkoumali jsme kvalitu obrazu, snadnost obsluhy, spotřebu elektrické energie, dílenské zpracování a také vybavenost.


monitory s úhlopříčkou 24 palců (porovnat)

monitory s úhlopříčkou 27 palců (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

PC Monitory 2019-2020 (18 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2019


Přihlásit