Test vysavačů 2019

Publikováno v časopise 7/2019

Láká vás koupě tyčového vysavače? Věříme, že vám s výběrem pomůže náš test. Do laboratoře jsme poslali 17 modelů od českých i zahraničních značek. Zkoušeli jsme, jak si poradí s různými nečistotami, kolik toho zvládnou na jedno nabití nebo například to, zda je k něčemu malý ruční vysavač. Aby nebyli ochuzeni zájemci o koupi klasického vysavače, přinášíme také výsledky nově otestovaných přístrojů v dlouhodobém testu sáčkových a bezsáčkových modelů.

Další testované vysavače

V našem článku se věnujeme hlavně tyčovým vysavačům. Také jsme ale otestovali spoustu nových klasických modelů. Některé najdete v časopise, další výsledky nově otestovaných vysavačů jsou k vidění na dtest.cz/vysavace. Výsledky jsou dostupné předplatitelům.

Láká vás koupě dobíjecího tyčového vysavače? Nikde vám nebude překážet kabel, odpadne vám ohýbání se a neustále přepojování v zásuvkách po bytě. Má to ale i nevýhody. Přístroj vyžaduje pravidelné nabíjení, a jak prokázal náš test, někdy stačí k vybití jen pouhých pár minut vysávání.

Výdrž baterie samozřejmě není to jediné, co jsme testovali. Podobně jako u klasických vysavačů jsme vyzkoušeli vysát nečistoty z koberců, dlažby, vymést prach ze škvír mezi parketami nebo například vyluxovat zvířecí chlupy. Měřili jsme také spotřebu elektřiny, hlučnost a pohodlnost obsluhy. Už nyní můžeme prozradit, že mezi tyčovými vysavači panují obrovské rozdíly a setkali jsme se i s tím, že si přístroj neporadil v podstatě s žádnou nečistotou z koberce ani z podlahy.


tyčové vysavače (porovnat)

klasické vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové vysavače (45 výrobků)
poslední aktualizace: 3.9.2020


Přihlásit