Test pracích prášků na barevné prádlo 2019

Publikováno v časopise 7/2019

Prací prostředek na barevné prádlo pravděpodobně nechybí ve většině domácností. Proto na něj po čase přišla opět řada i v našem testovacím harmonogramu. Zaměřili jsme se na klasickou, sypkou formu a k analýzám odeslali 21 vzorků. Rovnou můžeme prozradit, že takový, který by zvládl vyprat všechny typy skvrn, jsme nenašli ani tentokrát.

Když lidé prali ještě před více než sto lety hlavně s pomocí mýdla, byli ušetřeni rozhodování, kterému čelíme dnes. Možná se také v obchodě u nekonečného voňavého regálu ptáte: Mám si koupit prášek, nebo gel? Peru víc bílé, nebo barevné prádlo? Opravdu potřebuji extra produkt na vlnu a jemné látky, nebo to zvládnu s univerzálním? Jde mi víc o praní špinavých fleků nebo chci prádlo spíš jen tak „přemáchnout“? Vypere mi líp dražší prostředek, nebo cena nehraje v účinnosti roli?

Na všechny výše položené otázky náš test odpovědi nepřináší, dozvíte se z něj ale, jakou můžete od prášků na barevný textil očekávat prací účinnost. Nechali jsme pro ně vyrobit standardizované skvrny, se kterými se v běžném životě setkáváme, zvlášť pokud sdílíme domácnost s dětmi.


Testované výrobky - prací prášky na barevné prádlo (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Prací prášky na barevné prádlo (21 výrobků)
poslední aktualizace: 27.6.2019


Přihlásit