Jak vybrat dámská holítka

Obsah dubnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 4/2024 Obsah dubnového dTestu

Sdílejte

Aktualizováno: 28.5.2019

Ženy bývají neústupné co se chloupků týká. Hledají nejrůznější způsoby, jak se jich zbavit dlouhodobě, a nejlépe napořád. Využívají k tomu nejrůznější pomocníky, mnohdy při epilaci či depilaci zažívají muka a riskují poranění.

Hebké pleti můžete dosáhnout buď depilací, nebo epilací. Depilace spočívá ve zkrácení chloupků nad povrchem pokožky za pomoci žiletky, holicího strojku nebo břitvy. Má jen krátkodobý efekt, po zhruba dvou až třech dnech je nutné holení opakovat. Kvůli ostrosti holicího náčiní skýtá riziko poranění. Na druhou stranu jde o bezbolestné a levné řešení. Na trhu můžeme najít akumulátorové holicí strojky či jednorázová holítka nebo holítka s výměnnými hlavicemi. Holítka často obsahují gelové proužky, které zajišťují potřebný skluz po pokožce. Liší se počtem a sklonem břitů, ostrostí, ergonomií rukojeti nebo flexibilitou holicí hlavy.

Epilace je naproti tomu odstraňování chloupků i s kořínky. Funguje na principu vytržení celého chloupku z jeho folikulu (vlasová cibulka - pozn. red.). Epilátory se staly populárními zejména díky tomu, že se postarají o trvalé nebo alespoň dlouhodobé odstranění chloupků. Vybrat si lze z několika druhů. Při epilaci voskem nebo cukrovou pastou se chlupy po nalepení na materiál strhávají, strojek zase postupně chlupy likviduje s tím, jak se s ním pohybuje po kůži. Během fotoepilace (IPL) dochází k tepelnému působení na kořínek při světelných záblescích, čímž se chlup ničí. Epilace obecně bývá bolestivější a finančně náročnější než depilace, a s výjimkou IPL a běžných akumulátorových epilátorů je při ní většinou zapotřebí asistence další osoby.

Databáze testovaných výrobků

Dámská holítka 2019 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 30.5.2019


Přihlásit