Test dámských holítek 2019

Publikováno v časopise 6/2019

Holení patří do životů mnohých z nás stejně jako například čištění zubů. Proto často pátráme jak po vhodném zubním kartáčku, tak po žiletce, která zbaví pokožku porostu bez útrap. Depilačních a epilačních způsobů existuje celá řada, ženy však často volí plastová holítka s břity. Abychom jim usnadnili orientaci, až se příště budou rozhodovat, nechali jsme otestovat 19 jednorázových holítek a mechanických holicích strojků. Oholí vás všechny, s některými však zaplatíte krvavou daň.

Když přijde řada na holení, můžeme říct, že urputný boj s porostem svádějí více ženy než muži. Zatímco muži se starají zejména o své vousy, které krátí, či schválně nechávají růst a pak upravují, ženy bývají nekompromisní. Jejich touhou je zbavit se chlupů dokonale a na co nejdelší dobu, ideálně napořád. A nezáleží, zda je k tomu vedou estetické či hygienické důvody, případně tlak společnosti.

Přiznejme si hned zkraje -  holítko, břitva či žiletka nepředstavují optimální nástroj, kterým dosáhneme dlouhodobé absence porostu. Chlup se s jejich použitím totiž neodstraní i s kořínkem a může po zásahu opět nerušeně růst. Na druhou stranu s touto plastovou věcičkou lze chlupatý problém kdykoli vyřešit raz dva, což je hlavní důvod její obliby.

Jak v našem testu jednorázových holítek i strojků s výměnnými hlavicemi výrobky dopadly?


jednorázová holítka (porovnat)

holítka s výměnnou hlavicí (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Dámská holítka 2019 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 30.5.2019


Přihlásit