Test krosových kol 2019

Publikováno v časopise 6/2019

Krosová kola se hodí jak na silnici, tak do přírody. Jak si ale v záplavě značek vybrat? Otestovali jsme 22 pánských a dámských kol v ceně do 15 000 Kč. Pro srovnání jsme k nim přidali ještě jedno levné unisexové kolo z obchodního řetězce. Zjistili jsme, že z technického hlediska jsou vcelku bez problému. Zato při jízdě se projeví velké rozdíly.

Hledáte bicykl do města i do přírody? Pak je náš test krosových kol právě pro vás. Otestovali jsme 22 pánských a dámských kol v ceně do 15 000 Kč a po srovnání jsme k nim přidali ještě jedno levné unisexové kolo z obchodního řetězce Decathlon.

Připravili jsme pro ně jak laboratorní, tak praktické zkoušky. Při těch laboratorních jsme prověřovali pevnost rámu, konstrukci kola, měřili jsme účinnost brzd a také jsme ověřovali, zda ke kolu dostanete veškerou povinnou výbavu.

Při praktických zkouškách jsme kola předali šestici jezdců, kteří s nimi absolvovali zkušební trať. Ta vedla do kopce, z kopce, po rovince, silnicí i terénem. Po jejím absolvování jsme se jich zeptali na pohodlnost nastavení sedla a řídítek, ovladatelnost kola v různých podmínkách, jízdní komfort a dali jsme jim také prostor poznamenat případné nečekané problémy při jízdě.


dámská (porovnat)

pánská (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Krosová kola (23 výrobků)
poslední aktualizace: 30.5.2019


Přihlásit