Test sušiček prádla 2009

Publikováno v časopise 8/2009

Přemýšlíte o sušičce prádla? Je dobrou volbou? Obecně je odmítána kvůli vysoké spotřebě energie. Ano, sušení prádla může lézt do peněz, ale existují i sušičky s výrazně nižší spotřebou. Náš test vám prozradí, které to jsou.

Co zjistil náš test o sušičkách prádla?


Sušičky prádla: V posledních letech klesají ceny sušiček, a proto o nich uvažuje více lidí než dříve. Zvláště oblíbené jsou kondenzační sušičky, které šetří energii. Vysoušecí vzduch v nich obsahuje vodní páru a vzduch se ochlazuje v kondenzátoru.

Schopnost sušičky: Sušička vám vysuší prádlo. To je jasné. A co ještě dokáže? Některé sušičky vám nabízí přídavný časovač. A nevýhody tohoto přístroje? Určitě počítejte s tím, že vaše prádlo bude více zmuchlané a také, že pokud dáte do sušičky málo prádla, nemusí se vám přístroj vůbec zapnout. Náš test vám o výhodách a nevýhodách jednotlivých výrobků prozradí více.

Spotřeba sušičky: Smiřte se s tím, že sušičky jsou velkým žroutem energie. Ohřev vody je tu energeticky náročný. Můžete si však zvolit takovou sušičku, u které je spotřeba energie nižší než u jiných modelů.

TEST je tu pro vás. Tentokrát si položil otázku, zda se vyplatí mít sušičku. Předplaťte si náš test a o sušičce prádla se dozvíte více.


Databáze testovaných výrobků

Sušičky prádla 2009 (9 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2009


Přihlásit