Test přenosných reproduktorů 2019

Publikováno v časopise 5/2019

Kvalitní zvuk si můžete vychutnat i mimo domov a civilizaci. Přenosné bezdrátové reproduktory jsou praktické, snadno se obsluhují a řada z nich nabídne zvuk, za jaký by se nemusela stydět ani mikro hi-fi sestava. Zkouškám kvality zvuku, obsluhy či výdrže baterie jsme podrobili několik desítek modelů nejpopulárnějších značek. Mnoho z nich jsme mohli pochválit. Vězte však, že mezi nejlevnějšími modely najdete obstojně znějící kus jen stěží. Přeci jen jsme ale jeden levný a dobře hrající kousek objevili.

První dvě dekády 21. století přinesly kromě úžasného pokroku i několik nových technologií, které se ukázaly být slepými vývojovými větvemi a přes prvotní zájem spotřebitelů postupně vymřely. Kdo si dnes vzpomene na digitální fotorámečky nebo třeba netbooky? Někteří podobný osud předpovídali i bezdrátovým reproduktorům. Jak se ale zdá, tyto šikovné přístroje na technologickém pohřebišti jen tak neskončí.

Proto vám přinášíme test přenosných reproduktorů, na nichž si snadno přehrajete hudbu nebo jinou zvukovou stopu přes bluetooth z vašeho mobilního zařízení, a to kdykoliv, kdekoliv a během pár okamžiků. Pokud tedy sháníte kvalitní reproduktor pro pořádnou zvukovou kulisu třeba na zahradní grilovačce, je tento test právě pro vás. Ve výsledkové tabulce najdete několik desítek reproduktorů uvedených na trh v posledních letech. Srovnali jsme tudíž nejen žhavé novinky, ale i bestsellery, které se těší oblibě příznivců mobilního poslechu řadu měsíců. Tzv. morální životnost reproduktorů je ve srovnání s jinými hi-tech výrobky, kupříkladu mobilními telefony, výrazně delší. A jak výsledky ukazují, starší modely rozhodně nemusejí být horší.


Testované výrobky - přenosné bezdrátové reproduktory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Přenosné bezdrátové reproduktory (80 výrobků)
poslední aktualizace: 3.6.2021


Přihlásit