Test pyrolytických trub 2019

Publikováno v časopise 5/2019

Pyrolytické trouby lákají na čištění bez drhnutí. Fungují ale samočisticí programy tak, jak mají – a kolik energie při nich spotřebujete? Abychom na to dokázali odpovědět, poslali jsme 16 trub s pyrolýzou do laboratoře. Jako obvykle jsme vybírali jak z cenově dostupných, tak drahých modelů. A jelikož jsme je testovali stejně jako vloni ty klasické, můžete si snadno srovnat, zda za vyšší cenu dostanete kromě funkce pyrolýzy také kvalitní spotřebič.

Další otestované trouby

V naší webové databázi na www.dtest.cz/trouby naleznete výsledky z loňského testu vestavných trub. Zaměřili jsme se zde na cenově dostupné modely bez pyrolýzy. Jelikož jsme je ale hodnotili podle stejného testovacího programu, můžete si výsledky obou testů porovnat a rozhodnout se, zda máte zájem o dražší pyrolytický model, nebo zda si vyberete levnější, ale klidně i lépe pečící troubu bez samočištění. Výsledky jsou volně dostupné pro naše předplatitele.

Trouba si musí umět poradit se snídaní, obědem i dezertem. Zkoušeli jsme proto, jak dobře dovedou upéci kuře, piškotový dort či sušenky na dvou roštech nad sebou. Pomocí toustového chleba jsme dále zjišťovali to, zda rovnoměrně grilují v celém vnitřku. Také jsme měřili vnitřní teplotu a poměřovali ji s tou, kterou zadáte na ovladači. Ukázalo se, že ne vždy je v troubě tolik stupňů, kolik si myslíte.

Kromě samotného pečení jsme zaznamenávali i jejich spotřebu energie, prozkoumali jsme způsob jejich ovládání a ohodnotili jsme hlučnost trub v provozu. Nakonec jsme ještě prověřili jejich bezpečnost.


Testované výrobky - vestavné trouby (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vestavné trouby (52 výrobků)
poslední aktualizace: 2.7.2020


Přihlásit