Test turistických holí 2019

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2019

Zapotřebí jsou dvě. A na rozdíl od elegantních vycházkových představují turistické hole víc než jen doplněk či oporu. Pevné tyče v rukou zajišťují stabilitu v nejistém terénu a při delších či náročnějších trasách je ocení naše klouby. Do laboratoře i do terénu jsme ke zkouškám vyslali deset modelů, abychom zjistili, o které se můžeme bez obav opřít. Dobrou zprávou je, že při běžném použití nás „ve štychu“ nenechá žádná z testovaných.

Zapotřebí jsou dvě. A na rozdíl od elegantních vycházkových představují turistické hole víc než jen doplněk či oporu. Pevné tyče v rukou zajišťují stabilitu v nejistém terénu a při delších či náročnějších trasách je ocení naše klouby. Do laboratoře i do terénu jsme ke zkouškám vyslali deset modelů, abychom zjistili, o které se můžeme bez obav opřít.

Z rukou lyžařů se sportovní hole probojovaly relativně nedávno také do dlaní běžců, bruslařů, chodců, turistů a cestovatelů – bez ohledu na jejich věk či výkonnostní stupeň. Výletníci s holemi přitom ještě nedávno vyhlíželi spíš jako lidé, kteří by měli raději zůstat doma, než pokoušet svou fyzičku s podpěrami.

Dnes se však už málokdo pozastaví nad turistickou výbavou, do níž hole bezesporu patří. Nejde totiž pouze o podpěru, která má zabránit pádu – byť se jedná o jednu ze základních funkcí.

Deset modelů, které jsou k dostání v českých obchodech, jsme proto vložili do rukou odborníků v laboratoři, aby fundovaně posoudili kvalitu jejich zpracování. Součástí testu byly také zkoušky v ostrém provozu. Těch se ujalo 14 dobrovolníků, kteří se jimi odpichovali při svých toulkách přírodou.


Testované výrobky - turistické hole (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Turistické hole (10 výrobků)
poslední aktualizace: 2.5.2019


Přihlásit