Test automatických praček s vrchním plněním 2009

Publikováno v časopise 8/2009

Máte-li malou koupelnu, jistě oceníte pračku s vrchním plněním. Dříve zaznamenaly velký boom. Dnes se k nim vrací právě ti, kterým by se pračka s předním plněním nevešla do koupelny. Jaké jsou výkony této pračky a jaké má mouchy? TEST se na ně zaměřil.

Co zjistil náš test o automatických pračkách s vrchním plněním?


Vrchem plněná automatická pračka před lety: Vrchem plněné pračky měly své začátky kolem roku 1980. Tenkrát představovaly velký výkřik módy a mnozí se na ně obraceli. Dnes už nejsou tak oblíbené jako dříve, přesto mají své stálé zájemce. Nějak zvlášť se výkonem neliší od předem plněných automatických praček.

Přední nebo vrchní plnění: Přemýšlíte, jestli jsou lepší pračky s předním nebo vrchním plněním? Kvalita i cena jsou podobné. Pračky s vrchním plněním jsou menší a užší a také jsou vhodné pro ty, kteří mají problémy s ohýbáním se. Počítejte však s tím, že tyto pračky mají menší obsah.

Možné potíže: I neduhy jsou u praček s vrchním plněním podobné jako u praček s předním plněním. Setkáte se u nich s horší účinností máchání, která je způsobená snahou výrobců snižovat spotřebu vody.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na automatické pračky s vrchním plněním. Jaké jsou jeho neduhy? Jakou vybrat? Předplaťte si náš časopis TEST a my vám poradíme.


Databáze testovaných výrobků

Pračky s vrchním plněním 2009 (9 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2009


Přihlásit