Nová technologie umí vložit reklamu i do již natočených filmů

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 22.3.2019   

Start-up Mirriad vyvinul software, kterým lze zasadit tzv. product placement do hotového video materiálu, aniž by byly příslušné předměty k dispozici během práce s kamerou.

Software je založen na umělé inteligenci, rozpoznání obrazu a principech technologie speech-to-text. Francouzská televize TF1 jej již úspěšně vyzkoušela v několika seriálových dílech.

Product placement spočívá v propagaci výrobků, služeb nebo značek jejich použitím v televizi, filmu nebo klipu. Výrobci propagovaného produktu filmařům na oplátku poskytnou finanční obnos. Reklama tak působí nenápadně a přirozeně na diváka, který má tendenci se identifikovat s postavami a jejich vkusem či chutěmi. Když se v 80. letech objevily bonbóny Reese´s v Spielbergově filmu E.T., jejich prodej stoupl během 3 měsíců o více než 65 %. Ve Spojených státech dosahuje financování z reklam až 30 % celkového rozpočtu jednotlivých filmů.

Původní systém uzavírání smluv však není dost pružný a inzerenti předem pořádně nevědí, do jakého výsledného produktu investují a jaký bude mít úspěch u diváků. Nový software tento problém řeší zasazením reklam do už hotového videa.

Na internetových stránkách Mirriad jsou výmluvné příklady. Na videu se objevují předem nenatočené reklamní plochy, značkové zboží na kuchyňské lince, nápojové plechovky na jídelním stole, reklama na vozech městské dopravy, značky na oblečení postav a mnohé další. Podstatné v tomto případě je, že vše dokonale zapadne do natočeného a hlavně sestřihaného materiálu a působí zcela přirozeně. Není tedy třeba na product placement myslet při připravování scén nebo zpracování videa.

Přihlásit